Bra elevskåp för skolan

När det gäller elevskåp för skolan så finns det flera att välja på hos TPG Inredningar. Att ha ett snyggt elevskåp är för många elever något som uppskattas. Så är du en person som är ansvarig för denna typ av inredning i skolan, kolla in sortimentet hos TPG. De har flera bra produkter som passar för den miljön som är i skolan. Ofta är det ju ett högt slitage och påfrestning på skåp och annat. Då är det bra att välja produkter med en hög hållbarhet.

Snygga elevskåp

Ett bra elevskåp som finns att hitta hos TPG Inredningar är deras Elit Elev. Den har en stomme av plåt samt att luckan utanpå är av kompaktlaminat. Tre fördelar med detta skåp är:

  • Laminatytan är mycket reptålig och enkel att rengöra vid klotter.
  • Kompaktlaminat är inte limmad på bärare utan ett helt solitt material och extremt slagtålig.
  • En utanpåliggande lucka är i det närmaste omöjlig att sparka in.

Det finns även elevskåp som är helt i plåt om det något som föredras för er skola. Det finns även helskåp och halvskåp att välja.

Bra skåp för elever

Elever i skolan har behov av att ha egna skåp. Det så att de kan ha sina böcker, ytterkläder och annat i säkert förvar. Hos TPG Inredningar finns det flera varianter att välja på. De har även andra bra skåp och produkter så som:

  • Klädskåp
  • Värdfack
  • Öppna klädfack
  • Kapp- och skohyllor
  • Skärmväggsystem
  • Bänkar och kroklister

Hos detta företag finns det bra produkter för skolan, för arbetsplatser samt även för offentliga verksamheter.